Sponsorzy

Najbardziej dostrzegalnym logo na koszulkach The Blues jest znak Samsunga. To główny sponsor klubu. Konsorcjum podpisało umowę z Chelsea latem 2005 roku i właśnie wówczas strój graczy Chelsea przeszedł gruntowną metamorfozę.

Ostatnie przedłużenie umowy z Samsungiem podpisano w 2009 roku i będzie ważne do 2013 roku.

Nasze partnerstwo z Chelsea jest wysoce efektywne dla obu stron. Pobudza świadomość marki, co z kolei pomaga zwiększyć sprzedaż i udział w rynku w kluczowych obszarach naszej działalności – w szczególności w Wielkiej Brytanii, gdzie nasze obroty wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat – powiedział na uroczystości SH Shin, prezes i dyrektor generalny firmy Samsung Electronics Europe.

Nasze stosunki są znacznie bardziej bliższe niż konwencjonalny sponsoring sportowy. To prawdziwe partnerstwo między dwoma bardzo popularnymi na arenie światowej organizacjami. Nasze ambicje doskonale się wzajemnie uzupełniają Ogólnie rzecz biorąc ta umowa potwierdza pozycję Chelsea w biznesie i pokazuje, że takie inwestycje mogą być kluczem do wzrostu gospodarczego – skomentował przedłużenie partnerstwa Peter Kenyon.

Firma Samsung Electronics, największy członek Grupy Samsung jest jedną z największych firm elektronicznych na świecie. Została założona w 1969 roku w mieście Taegu i obecnie zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krajach. Obrót firmy w 2003 roku osiągnął 101,7 miliarda dolarów.
Samsung Electronics znajduje się na liście 10 najlepszych marek świata.

sponsor Chelsea

Adidas – niemiecka firma produkująca obuwie i odzież sportową, założona w 1924 przez braci Dasslerów jako Bracia Dassler OHG. Sponsor strojów Chelsea od 2006 roku, dostarcza wszystkie tekstylne rzeczy i obuwie, jakiego potrzebują zawodnicy.

Ostatnie przedłużenie umowy Chelsea z Adidasem nastąpiło w 2010 roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia naszej współpracy do 2018 roku, po bardzo udanych pierwszych czterech latach. Obydwie strony są bardzo ambitne i chcą kontynuować rozwój partnerstwa oraz wzmacniać się na nowych rynkach w Azji i Ameryce Północnej – skomentował przedłużenie współpracy Ron Gourlay.

Zarówno Adidas jak i Chelsea mają długą i dumną historię futbolu. Cieszymy się, mogąc kontynuować pracę z jednym z klubów elity Europy – powiedział z kolei Herbert Hainer, dyrektor generalny firmy Adidas.

sponsor Chelsea

Thomas Cook – biuro podróży

Biuro sponsoruje transport piłkarzy po Europie, głównie na mecze wyjazdowe, ale też i na urlopy. Firma posiada swoje siedziby m.in. w Niemczech, Francji i innych mniejszych krajach.
Biuro sponsoruje nie tylko Chelsea, ale również i inne angielskie kluby, m.in. Arsenal, Everton, Celtic, Liverpool, Manchester City, Rangers i Tottenham.

Singha Beer

Singha Beer – W 2010 roku Chelsea Londyn oraz tajski browar Boon Rawd zawarły nową czteroletnią umowę, na mocy której Singha Beer będzie oficjalnym piwem mistrzów Anglii.
Szacuje się, że umowa warta jest 2 miliony dolarów. Na mocy kontraktu Singa Beer będzie jedynym piwem sprzedawanym w obrębie stadionu Chelsea Stamford Bridge.

Piwo Singha to pierwsze piwo, jakie wyprodukował koncern w Tajlandii. To mocny, jęczmienny lager z bogatym smakiem. W latach 70-tych XX wieku został wypromowany również na arenie międzynarodowej a obecnie jest dostępny w 50 krajach.

Cieszymy się i mile witamy Singha Beer jako naszego nowego oficjalnego sponsora klubowego piwa. To wiodąca marka piwa w Tajlandii i pomoże nam ona dotrzeć to takich zakątków świata jak fani w Azji i na Pacyfiku. Jesteśmy pewni, że Singha Beer będzie doskonałym partnerem klubu – komentował fakt podpisania umowy dyrektor Chelsea, Ron Gourlay.

EA Sport

EA SPORTS – amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych i wideo. Firma została założona przez Tripa Hawkinsa w 1982 r. Obecnie jest pierwszym co do wielkości wydawcą gier na świecie, z roczną sprzedażą sięgającą 4 miliardów dolarów.

EA działa pod kilkoma markami. Są to:
EA Games: wszystkie gry z wyjątkiem sportowych
EA Sports: realistyczne gry sportowe
EA Sports Big: ekstremalne gry sportowe
EA Mobile: gry na komórkę
Maxis: gry z serii SimCity, The Sims
Spore Pogo.com: strona z grami on-line (partnerstwo z AOL)

Liczba odsłon: 18890

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>